Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

19 червня представники територіальних громад району взяли участь у онлайн-семінарі «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування»

Переглядів: 413

         19 червня заступник голови районної ради Іван Повидало та представники територіальних громад району взяли участь у онлайн-семінарі «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування», який провів голова обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації Анатолій Олійник.

В онлайн-зустрічі взяли участь керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА  Наталія Заболотна, начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна, начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Пацалюк, начальник управління прогнозування економічної діяльності АПК та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка, а також представники самоврядних органів влади з усіх районів області.

Керівники та працівники профільних департаментів поінформували учасників семінару з питань: «Про зміни в Положенні по призначенню субсидій», «Про стан реалізації реформ охорони здоров’я та завдання місцевих рад по реалізації основних їх напрямів», «Про розробку генеральних планів та встановлення меж населених пунктів, нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових регістраторів», «Про розвиток кооперації на селі та набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення».

За інформацією директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА  Наталії Заболотної, нова програма житлових субсидій починає діяти з 1 травня 2018 року, є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії, її отримали. В результаті застосування нових правил призначення субсидій жоден з тих, хто потребує допомоги, не постраждає. Нові правила призначення житлових субсидій не торкаються малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних.

З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення складатиме 4,5 куб м  на 1 кв м площі, електроопалення – 30 кВт год на 1 кв м площі.

Як поінформувала начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна в області впроваджується програма «Лікар для кожної сім’ї»., відповідно до Закону України Станом на 18.06.2018 року в системі «eHealth» зареєстровані усі заклади Вінницької області та 991 лікар. Протягом робочого дня вводиться 500-600 декларацій в годину. Станом на 18.06.2018р. підписано більше 624 тис. декларацій (39,4% від загальної кількості населення Вінницької області) – І рейтингове місце серед інших областей України. Трострятнецький район входить до десятки тих районів, де високий показнимк укладених угод. Договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) уклали 23 заклади охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги (І рейтингове місце в Україні), які з 1 липня 2018 року розпочнуть фінансування первинного рівня з Державного бюджету через НСЗУ.

Начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Пацалюк поінформував про порядок внесення до Державного земельного кадастру відомостей про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць та вимог до проектів землеустрою щодо встановлення (зміну) адміністративно-територіальних меж. нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових регістраторів.

Про розвиток кооперації на селі й набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення розповів начальник управління прогнозування економічної діяльності АПК та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка.

Представники районних студій мали можливість поставити питання до доповідачів та отримати на них вичерпну відповідь.« повернутися до списку новин