Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

ВІДБУЛАСЯ МЕДИЧНА РАДА.

Переглядів: 282

         23.02.2019 року у актовій  залі  Тростянецької ЦРЛ відбулось засідання розширеної медичної ради. У заході прийняли участь  голова Тростянецької районної ради Людмила Скапровська, голова Тростянецької РДА Леонід Лобань, члени медичної ради, представники структурних підрозділів охорони здоров’я району.

На порядок денний медичної  ради  було винесено питання: «Про підсумки діяльності районних закладів охорони здоров’я у 2018 році та актуальні завдання на 2019 рік».

Головний лікар  КНП «Тростянецька ЦРЛ» Гіленко А.В. у своїй доповіді зазначив, що у звітному році медичними працівниками проводилась робота направлена на покращення медичного обслуговування населення району. За підсумками роботи комунального некомерційного підприємства «Тростянецька ЦРЛ» у 2018 році кількість відвідувань до лікарів поліклініки збільшилась на 10 тисяч чоловік проти  2017 року.

          Упродовж року на ліжках денного стаціонару проліковано 1016 хворих. Рівень госпіталізації в денний стаціонар зріс на 1,0 тис. населення проти  2017 року. У 2018 році в стаціонарних відділеннях ЦРЛ проліковано 5399 хворих, що на 183 менше, ніж у 2017 році.

    У минулому  році на хірургічних ліжках проліковано 856 хворих, з них 548 оперовано. Операційна активність становить 64,0%. На травматологічних ліжках проліковано 691 хворий, з них оперовано 449. Операційна активність становить 65,0%. Протягом 2018 року у ЦРЛ виконано 39 ургентних операцій.   

Також Гіленко А.В. проінформував учасників зібрання  про зміни у штатному розписі лікарні у зв»язку із проведенням медичної реформи, а також зупинився на важливих та актуальних завданнях, які потрібно буде виконати  у 2019 році.

Головний лікар КНП «Тростянецького РЦ ПМСД» Пересунько В.А. розпочав свій виступ із  стану реформування первинної ланки медицини зазначивши, що первинна медицина перейшла на фінансування із Національної служби здоров’я України. Ліцензія, яку отримало підприємство визначає штати медичних працівників. Також  довелося скоротити медсестер та санітарок у сільських ФАПах та фельшерських пунктах. 

Коротко зупинився і на розпорядку дня установи первинної медицини. Відповідно до завдань реформованої медицини  працівники центру працюють з восьмої до вісімнадцятої години. Щодня чергують два – три лікарі, плюс невідкладна медична допомога у складі двох медсестер, яким надається транспорт. Заклад працює й  у вихідні дні.

     Детально розповів про нововведення реформи, а саме про  капітаційну ставку.  Минулого року на одну задекларовану людину капітаційна ставка складала 370 гривень, не задекларовану – 240. Це так званий червоний список.  У нинішньому році ставки зменшені. На не задекларованих громадян держава платитиме 120 гривень. Таким чином, дохід цього року  зменшиться  на 109 тисяч гривень.

Також Володимир Андрійович проаналізував стан медичного обслуговування населення району на селі. Основною проблемою утримання медичних кадрів на селі,  є низька заробітна плата.  Частково питання вирішується завдяки місцевим радам, які надають субвенцію для доплати медпрацівникам. 

У ході обговорення діяльності медичних підприємств виступила голова районної ради Людмила Скапровська. Зокрема вона зазначила, що обидва підприємства є об’єктами комунальної власності, засновником яких є районна рада. Тому для ради питання діяльності галузі є одним з головних у роботі, жодна сесія, нарада не проходить без обговорення, вирішення проблем підприємств. Завдяки сильній роботі зуміли забезпечити на належному рівні роботи по реформуванню первинної ланки, нині увага більш приділяється вторинній ланці, адже вже із липня місяця КНП «Тростянецька ЦРЛ» переходить на фінансування із НСЗУ. Перед підприємством та районною владою стоять ряд питань, які потребують вирішення: оснащення відділень, ремонт даху, комп’ютеризація робочого місця лікаря, що у свою чергу, тягне чималі фінансові затрати.   « повернутися до списку новин