Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Роз’яснення щодо проведення тестування на COVID-19

Переглядів: 433

Адміністрація КНП «Тростянецький РЦ ПМСД» надає роз’яснення щодо проведення тестування на COVID-19. 

З послаблення карантинних заходів відновлюється робота закладів, в т.ч. і закладів охорони здоров’я. Але, всі медичні установи  вимагають результатів тестування на корона вірус методами ПЛР або ІФА на Ig M ( імуноферментний аналіз виявлення імуноглобулінів класу M).

Визначення контингентів для лабораторного  тестування на корона вірус проводиться відповідно до наказу МОЗ України № 1227 від 20.05.2020 року « Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба».

Безкоштовно методом ПЛР обстежуються наступні контингенти :

  • Пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної  хвороби
  • Пацієнти з пневмонією
  • Особи, що контактували  з підтвердженим випадком корона вірусу ( виїжджає мобільна бригада Центру  та здійснює забір матеріалу вдома на 14 добу після контакту);
  • Особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції ( онкохворі дорослі та  діти, пацієнти з туберкульозом; діти, які направляються в заклади м.Київ, де вимагаються виключно  результати ПЛР)
  • Медичні працівники – визначаються індивідуально.

Для проведення тестування пацієнт кожного понеділка до 12.00 год  звертається в Тростянецьку АЗПСМ, де на І поверсі організовано кабінет для забору матеріалу на корона вірус. Транспортом Центру матеріал транспортується в обласну вірусологічну лабораторію, результати отримуємо на 4-5 день. Тому, прохання до всіх пацієнтів  - заздалегідь узгодити з своїм закладом дату госпіталізації та вчасно пройти обстеження, щоб отримати результат.

Тестування методом ІФА на даний час здійснюється приватними лабораторіями за власні кошти пацієнта  в м. Ладижин та м.Вінниця  - лабораторія «Меділабс». Забір матеріалу для приватної лабораторії м. Ладижин здійснює медичний працівник в кабінеті, який орендує Ладижинський центр ( І поверх в приміщенні Тростянецької АЗПСМ справа від входу). Коштує таке дослідження 310 грн, результат ІФА - на другий день. Оплата на місці.

Забір матеріалу для лабораторії «Меділабс» здійснюють медичні працівники нашого Центру в організованому кабінеті, також І поверх Тростянецької АЗПСМ. Коштує таке обстеження – 550 грн, результат на другий день. Оплата на місці.

Про зміни в лабораторному тестуванні на коронавірус  буде повідомлено додатково.

 



« повернутися до списку новин