Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Новації в програмі «Доступні ліки»

Переглядів: 244

      В Україні програма «Доступні ліки»  діє з 1 квітня 2017 року. У минулому році в районі по даній програмі працювало  десять аптек району. Всього виписано  більше 31 тисячі  рецептів, в тому числі 26,8тис.рецептів з серцево - судинними  захворюваннями, більше 900 рецептів з бронхіальною астмою та 3,4тис.рецептів з цукровим діабетом ІІ типу. На реалізацію даної програми використано 962тис.грн., в тому числі 666тис.грн. на  відшкодування вартості  рецептів пацієнтам з гіпертонією, 114 тис. –астматикам та 181тис. – хворим на цукровий діабет ІІ типу.

Проблемним залишається питання  доступності  ліків для пацієнтів, які змушені обходити по кілька аптек, щоб знайти необхідні препарати згідно виписаного  рецепта.  Тому певна кількість  виписаних рецептів  залишається не отовареною.

З першого квітня програма «Доступні ліки» відійде  під егіду Національної служби здоров’я України, яка передбачає, що всі адміністративні  механізми програми  стануть автоматизованими та централізованими. Діятиме прямий контакт  між НСЗУ та аптеками. Для цього аптеки мають укласти договір з Національною службою здоров’я. Нова модель фінансування передбачає  запровадження електронного рецепта  замість паперового, таким чином відпуск  препаратів буде проводитись за  номером рецепта, який система надсилатиме  смс – повідомлення на мобільний телефон пацієнта. За цим рецептом  можна буде отримати ліки, незалежно від  місця проживання. НСЗУ як єдиний фінансовий оператор програми зможе самостійно, без рішення місцевої ради, перерозподіляти фінансування між регіонами, де є більший попит на ліки за програмою і тими, де є надлишок.

Перший квартал поточного року буде фінансуватись за старою моделлю. « повернутися до списку новин