Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Реформа децентралізації влади

Переглядів: 137

     

      Реформа децентралізації влади, що має змінити адміністративно-територіальний устрій України та  владні повноваження на місцевому рівні, розпочалася кілька років тому і є надзвичайно актуальною для органів місцевого самоврядування.

    Нині реформа відбувається на рівні громад, які об’єднуються між собою. Наразі створено вже біля 1 тисячі об’єднаних громад. Зміни щодо реформування влади мають бути внесені до основного закону держави - Конституції.

     24 січня планувалось проведення позачергової сесії Верховної ради України, на якій нардепи мали б розглянути поданий Президентом України проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстраційний номер 2598).

  16 січня глава держави провів зустріч із керівництвом фракції «Слуга народу», на якій обговорювалось питання децентралізації та поданого законопроекту. За підсумками обговорення керівник держави та нардепи висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади вимагає детального обговорення і консолідації з представниками усіх сторін.

Наразі законопроект відкликано для доопрацювання.« повернутися до списку новин