Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Участь районних краєзнавчих музеїв у святі до Дня Перемоги

Переглядів: 246

 

    Період, що ввійшов в історію людства як Друга світова війна, охоплює рівно шість років - із вересня 1939 по вересень 1945 року. Ця війна була найкровопролитнішою і найжорстокішою з тих, які знає людство. У ній брала участь 61 держава - понад 80% жителів планети. До армій воюючих держав було мобілізовано понад 100 млн. осіб. За даний період було убито  майже 60 млн.чоловік  і понад 90 млн. покалічено. Україна опинилася в епіцентрі війни вже у вересні 1939 року.  Щонайменше 5,3 млн. мешканців України загинули у цій бійні, 2,4 млн. українців було вивезено для примусової праці до Німеччини.

   9 травня 2019 року  Тростянецький район буде відзначати чергову річницю із Дня Перемоги над фашизмом.  У смт.Тростянець після святкової ходи жителі та гості  району матимуть змогу  побачити музейні експонати та ксерокопії документів часів Другої світової війни.  На огляд  буде представлено спорядження офіцерів та солдатів  Радянської армії,  деякі зразки боєприпасів, фото-виставка  листів із фронту, похоронок, фотоматеріали історії  ГЕТТО  та  Ободівського підпілля  та  багато іншого.  Над цією виставкою працюють  комунальний заклад  «Тростянецький районний краєзнавчий музей» та комунальний заклад  «Ободівський краєзнавчий музей».

   Друга світова війна – одна з найдраматичніших сторінок нашої історії ХХ ст. Ось чому вона продовжує жити незагоєною раною у свідомості мільйонів співвітчизників, усіх людей доброї волі. І чим далі у минуле відходять грізні її обриси, тим повніше осягається велич народного ПОДВИГУ, який передається від покоління до покоління як символ невмирущої слави наших дідів, прадідів, незборимого прагнення жити за ідеалами миру, свободи і справедливості. Ми пам’ятаємо полеглих на полі битви і низько вклоняємося ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни і підняли країну з руїн у повоєнні роки.

   Вічна пам'ять вершителям великого подвигу, нашим дідам і прадідам!« повернутися до списку новин