Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Переглядів: 443

         Сьогодні, у День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, на центральній  площі селища  тростянчани  вшанували пам'ять загиблих героїв Майдану та полеглих воїнів АТО.

Вклонитися пам’яті бійців і віддати шану полеглим у боротьбі за незалежність України прийшли голова  районної ради Людмила Скапровська , голова районної державної адміністрації  Леонід Лобань , депутати районної ради, учасники антитерористичної операції, волонтери, представники громадських організацій, політичних партій,трудових колективів.

 На сьогоднішній день 4 жителі нашого району  віддали своє життя, захищаючи цілісність і суверенітет України,десятки  зазнали поранень та травм  на передньому рубежі  оборони на сході України. Тростянчанин  Ігор Войтенко отримав каліцтво на Майдані.

Виступаючи перед присутніми  голова Тростянецької районної державної адміністрації Леонід Лобань   згадав історію  тих буремних подій зими 2014 року.

Варто зазначити ,що активні жителі району  з перших  днів Майдану  приєднались до протестувальників . Громада району  збирала та доправляла  допомогу тим,хто протягом довгих місяців  стояв у центрі столиці. Депутати Тростянецької районної ради  одні із перших  в області на початку грудня  2013 року  зібрались на позачергову сесію з вимогою до тодішнього президента підписати Угоду про асоціацію з ЄС,звільнити міністра внутрішніх справ  Захарченка з посади ,засудили дії  загону  «Беркут». Згідно рішення більшості депутатів  районної ради  на площі був  піднятий прапор  ЄС. На той час  це були реальні кроки громади у боротьбі із тодішньою владою.

Хвилиною мовчання і покладанням квітів до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, до стели загиблих воїнів в АТО  присутні вшанували пам’ять тих, чия громадянська й національна відвага та самовідданість, сила духу і стійкість змінили хід історії нашої держави.« повернутися до списку новин