Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Екологічні проблеми Тростянця

Переглядів: 426

 

   Кілька років тому Тростянецький спиртовий завод відновив свою роботу. Населений пункт протягом останніх двох років страждає від шкідливих випарів. Особливо це відчутно в літні місяці, а деяких районах це відбувається повсюдно. На неприємні запахи скаржаться також і в сусідніх селах Летківка та Северинівка. З моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу жителі населеного пункту неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства. Два роки тому через це в місцевій водоймі труїлась риба.

   Тростянецький спиртовий переробляє бурякову мелясу. З неї виготовляють біоетанол та етиловий спирт. Біоетанол - це спиртовмісна добавка до бензину. Відходи по трубопроводах надходять на поля фільтрації. Внаслідок процесу бродіння, утворюється неприємний запах. Під час виробництва на спиртзаводі протягом доби утворюється 500 кубометрів барди (рідкі відходи від спирту - ред.), що доставляється по трубах на поля фільтрації. Їх територія – понад 40 гектарів. З настанням спеки дихати в останні тижні стало вкрай важко. Неодноразово громадою Тростянця піднімалось питання перед керівництвом заводу щодо вирішення цієї проблеми, але зрушень наразі ніяких.

    Вчора відбувся мітинг жителів Тростянця, яким набридло жити в таких умовах, коли не можливо вийти на вулицю, відчинити вікно. Заїзжим керівникам з Івано-Франківщини все одно, чим дихають тростянчани. Тому громада висловила свою позицію в ультимативній формі - або керівництво заводу вирішує цю проблему і переходять на біогаз, або закривають виробництво.

« повернутися до списку новин