Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Профілактика кору у районі

Переглядів: 410

Підвищення захворюваності на  кір, яка  є в Україні  не оминула наш район. У минулому році зафіксовано  22 випадки, в основному це діти і лише один у  пацієнта дорослого. Всі хворі проліковані. Останній випадок зафіксовано  у грудні.

Кір — одне з найбільш вірусних захворювань, яке здатне уражати всі вікові групи незважаючи на те, що найбільш сприятливими до кору вважаються діти.

         Серед населених пунктів ,де було виявлено  випадки кору,   Савинці,Ободівка,Тростянець. На даний час лікарі району ведуть  санітарно - просвітницьку  роботу  з тим ,щоб населення  було знайоме з  ознаками хвороби  та способами  уникнення від неї.

У районі створено оперативний штаб  з реагування на ситуацію поширення кору,який очолює  заступник головного лікаря  комунального закладу «Тростянецького районного центру первинної медико – санітарної допомоги» Микола Шевчук . У 2017 році заклад отримав 1510 доз якісної вакцини КПК,а це 100% забезпеченість до потреби. Вакцинацію виконано  на 92%,але є ряд необґрунтованих відмовлень від щеплення .За останній період  було проведено 80 вакцинацій.  Нині доведено ,що епідемії  можна  уникнути, якщо діятиме колективний імунітет,це коли вакцинація в країні  сягне 90 %.  Для забезпечення  імунітету  потрібно дві дози вакцини. Хворіти можуть як  не вакциновані люди, так і вакциновані ,але тоді  хвороба протікає без ускладнень.

         Ліків для лікування  кору немає. Лікарі можуть пом’якшити симптоми їх протікання,зняти свербіння за допомогою спеціальних розчинів ,прийняття антибіотиків, також необхідно обмежити перебування  в місцях масового зібрання людей і уникати  контакту з хворим , дотримуватись санітарно – гігієнічних правил і норм.« повернутися до списку новин