Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

День соборності України 22 січня 2020 року

Переглядів: 133

    

     День соборності України — одне зі знакових свят українського державотворення поряд із  Днем незалежності України. Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні. Тоді закарпатці нагадали про волю українців, висловлену 21.01.1919 на з’їзді Всенародних зборів у м. Хуст — про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Тоді ж відбулася 30-тисячна демонстрація українців, які спеціально прибули до столиці Карпатської України. Власне День соборності України встановлено 1999 року Указом Президента напередодні 80-ї річниці проголошення Акта Злуки.

    День соборності України відзначили і у нашому районі  21 .01.2020 року. На святі були присутні голова районної ради Людмила Скапровська та посадові особи  місцевого самоврядування району, заступник голови РДА Віктор Задорожний та  представники   управлінь та відділів РДА,  районні служби, волонтери, ЗМІ, громадськість.

    Відкрила захід голова районної ради Людмила Скапровська, яка щиро  привітала всіх із наступаючим  величним державним  святом та побажала невичерпної енергії та сили духу, волі та  любові  до рідного краю, які  згуртують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. 

     Також  зі святом всіх земляків привітав   голова  відокремленого підрозділу Громадської організації «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Вінницькій області в Тростянецькому районі,  депутат районної ради,  редактор районної газети «Тростянецькі  вісті»  Савченко Анатолій Костянтинович, який нещодавно повернувся із поїздки в зону АТО  та привіз Подяки від командування 9-го мотопіхотного батальйону, які були передані жителям району, що долучилися до закупівлі  маскувальної сітки, збору допомоги нашим захисникам.

     До пам’ятних знаків загиблим воїнам, які відстоювали незалежність та соборність України,   від учасників зібрання, було   покладено  живі квіти.

    Працівники  культури  та діти загальноосвітніх закладів району  вітали присутніх на святі  патріотичними  піснями та віршами.

       Тростянецька районна рада щиро вітає всіх жителів району З Днем Соборності України!« повернутися до списку новин