Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

19 лютого відбулась нарада за участю голів сільських,селищної ради, підприємців, представників органів виконавчої влади,керівників лікувальних закладів району,громадськості з питання стану виконання урядової програми «Доступні ліки»

Переглядів: 391

 19 лютого відбулась  нарада  за участю  голів сільських,селищної ради, підприємців, представників органів виконавчої  влади,керівників  лікувальних закладів району,громадськості з питання  стану виконання  урядової програми «Доступні ліки» у Тростянецькому районі  за 2017 рік і перспективи її впровадження у 2018році .     

         Детальний аналіз стану виконання Програми провів Володимир Пересунько  - головний лікар КУ «Тростянецький районний центр первинної медико – санітарної допомоги».

         5 лютого поточного року, Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

         Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”, налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатних. До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних.

          У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

    Завдяки новому механізму ціноутворення, список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань.

          Урядова програма “Доступні ліки” почала діяти у квітні 2017 року. За 9 місяців роботи програми пацієнти району  отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми  на суму 633,9тис.грн.

       Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки. У 2018 році  Тростянецьким центром ПМСД  заключено    10 договорів з фізичними особами підприємцями ,аптечні заклади яких приймають участь в реалізації Програми. З початку року  сімейними  лікарями виписано  5096 рецептів   2078 пацієнтам,які внесені до реєстру для участі в програмі «Доступні ліки»,реалізовано через аптечну мережу  1288 рецептів  або 25,3 % від виписаних. На 2018 рік  на програму «Доступні ліки»  виділено з держбюджету на район  941,4тис.грн.  У зв’язку з тим,що реалізуються рецепти  тільки аптечними закладами,які знаходяться в 7 населених пунктах,  створюється  напруга  та незадоволення серед населення,не виконується основний принцип  запровадження програми «доступність населення».  На нараді були  розглянуті  можливі варіанти збільшення кількості аптечних закладів ,які будуть приймати участь у виконанні даної програми  у 2018 році.    

« повернутися до списку новин