Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Тростянеччина готується до проведення другого Всеукраїнського фестивалю «Батозька битва».

Переглядів: 459

       

     7 травня у с. Четвертинівка відбулося виїзне засідання організаційного комітету з підготовки та проведення Всеукраїнського фестивалю козацької традиційної культури «Батозька битва». Започатковано фестиваль у минулому році, і його проведення підтвердило необхідність та зацікавленість громадськості у такому заході.

     Фестиваль присвячений одній із визначних сторінок вітчизняної історії – національно-визвольній боротьбі українського народу під проводом Богдана Хмельницького, а саме битві під Батогом, яка відбулась 22-23 травня (1-2 червня) 1652 року.

   Цього року фестиваль пройде 1 -2 червня у селі Четвертинівка . До складу організаційного комітету увійшли представники області та району: посадовці виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські активісти. Депутат обласної ради Володимир Барцьось, який є одним із ініціаторів проведення фестивалю, зазначив, що метою цього проекту є національно – патріотичне  виховання молоді, вшанування героїзму та звитяги українського козацтва, а також розвиток туристичної галузі Вінниччини .

    Планується, що свято продемонструє грандіозну програму: ярмарки етно-виробів, виставки народних майстрів, різні майстер-класи, реконструктивне мистецтво, кулінарну майстерність місцевих громад, а також виступи відомих українських гуртів, кінного театру, вогняно-піротехнічне шоу та багато іншого. Члени оргкомітету зазначили, що будуть враховані всі позитивні напрацювання першого фестивалю, а також певні упущення, що мали місце.

    Фінансові витрати на проведення заходу будуть здійснюватись за рахунок обласного, районного, сільського бюджетів та спонсорської допомоги. Варто зазначити, що фестиваль - не комерційний проект, програма є безкоштовною для гостей. Організаторами підготовлено рекламний ролик, що буде розміщений на телебачені, радіо, в   інтернеті.« повернутися до списку новин