Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

24 травня 2017 року під головуванням Людмили Скапровської відбулась 14 чергова сесія Тростянецької районної ради 7 скликання.

Переглядів: 710

                У пленарному засіданні  взяли участь: голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, заступник голови районної ради Іван Повидало, заступники голови райдержадміністрації, депутат Вінницької обласної Ради  Геннадій Мазур,  директори загальноосвітніх шкіл району, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадських організацій, районні засоби масової інформації.

         Депутати розглянули 25 питань. Про стан виконання Програми зайнятості у Тростянецькому районі звітував заступник голови районної державної адміністрації Віктор Задорожний. Нині на обліку у службі перебуває 826 безробітних, протягом 2016 року за направленнями центру зайнятості працевлаштовано 620 безробітних. Враховуючи заходи проведені по детінізації трудових ресурсів, оформлено трудові відносини з 63 найманими працівниками, на постійному контролі залишається питання створення нових робочих місць, подальшої легалізації тіньової зайнятості.

          Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Гонтар прозвітувала  про виконання чинного законодавства України з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог, пільг та районних соціальних програм. Варто зазначити, що в районі охоплено соціальними програмами понад 18 тисяч сімей. Всі виплати та допомоги виплачуються вчасно.Завдяки затвердженим районним програмам надається допомога найбільш соціально вразливим верствам населення: одиноким, важкохворим, сім’ям учасників АТО, тощо.

            Також депутати затвердили районну Програму по боротьбі з онкологічними захворюваннями, яка передбачає покращення ранньої діагностики цієї хвороби, зокрема шляхом придбання сучасного діагностичного обладнання.

         У процесі розгляду було внесено ряд змін до деяких районних програм, що дасть змогу у свою чергу виділити кошти на: співфінансування ремонту доріг, проведення ремонтних робіт у закладах бюджетної сфери, соціальні видатки. Також депутати внесли зміни до районного бюджету, спрямувавши кошти у сумі 600 тис. грн. на першочергові потреби бюджетних закладів.

          У ході засідання було прийнято ряд рішень щодо управління комунальним майном, затвердження техдокументації з грошової оцінки земельних ділянок.

      Найбільш резонансним стало питання реорганізації Великостратіївської школи. Відділ освіти РДА вніс проект щодо реорганізації школи І –ІІ стіпенів у школу І ступеня.

        На найближчі роки у школі ІІ ступеня (5 – 9 класи) планується навчання 19 учнів. Так як школа віддалена від райцентру на 5 км. було прийнято рішення забезпечити підвіз учнів середніх класів до шкіл смт. Тростянець, де є якісні сучасні умови навчання. Задля цієї мети цього року був придбаний новий шкільни й автобус. Проти реорганізації школи виступили батьки учнів цієї школи, адже їх влаштовує рівень навчання дітей ( де в середній школі лише 2 класи , ав решті – індивідуальне навчання). Після довгого обговорення і переконання щодо необхідності реорганізації рішення не було прийняте: «за» проголосували 17 депутатів (при необхідності – 18), 9 «утримались», 1 депутат голосував «проти».

          Також депутати затвердили клопотання до Вінницької обласної Ради про нагородження Кацая Юрія Олексійовича – лікаря – хірурга військового шпиталю № 59 Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінничиною», прийняли рішення до керівних органів держави стосовно недопущення скасування мараторію на продаж сільськогосподарських земель, прийняття закону про тимчасово окуповані території України та про врегулювання системи оплати праці у сфері охорони здоров’я.  « повернутися до списку новин